Apsaugokime savo duomenis

Data recovery servicesPer kiekvienus informacinio raštingumo ir visuomenės švietimo kursus galima nuolat keliauti pas žmones ir pasakoti jiems, kaip išsaugoti savo duomenis. Kaip padaryti, kad data recovery services nebūtų jiems pirmoji reikalinga paslauga. Juk hard drive recovery nebus toks gyvybiškai svarbus, jeigu mes mokėsime savo duomenis pirmiausiai apsaugoti. Tada ir atstatyti nebeprireiks. Bet ką daryti ir kaip gyventi, kad tie duomenys tikrai būtų taip lengvai nesunaikinami?

Grupuokite duomenis

Visi mes kasdien kompiuteriuose sukuriame daugybę failų, daugybę informacijos, kuri yra saugojama atmintyje. Taip pat ir telefonuose, netgi foto aparatų kortelėse. Kurti failus mums yra natūralus dalykas. Tačiau pamąstykime apie jų kūrimą ir palikimą kaip apie seną apkrautą namą. Kaip sunku būna iškraustyti itin seniai apgyvendintus namus, galbūt mačiusius sovietmetį, o gal ir karus. Ten gyvenę žmonės labai daug visko kaupė. Ir ko reikėjo, ir kas buvo nebūtina. Ir tai – nors ir kaupė, bet jie bent prisilaikė švaros ir šiukšles išmesdavo. O ką gi nuolatos darome mes? Mes diena iš dienos kuriame įvairius aplankus, dokumentus, bylas, failus, ir juos saugome. Triname tik kokius nors tikrai labai daug vietos užimančius ir akivaizdžiai nebereikalingus failus, tarkime 3 GB dydžio filmus. Tvarkos įpročio neturime. Jeigu namuose daiktus laikome savo vietose, nereikalingus išmetame, tai kompiuteryje daug dalykų tiesiog patenka į tą pačią mėsmalę, viskas susimaišo, o šiukšlių apskritai neatsikratome.

Tad jeigu norime, kad mūsų duomenys būtų saugūs, pradėkime nuo elementarios tvarkos. Rūšiuokime svarbesnius failus į atitinkamus katalogus. Mažiau svarbius irgi galime pasilikti, bet jiems taikysime mažiau apsaugos priemonių. O nereikalingą šlamštą, kaip bereikšmę informaciją trinkime kuo greičiau iš kompiuterio lauk.

Apsaugokite papildomai

Ką reiškia papildoma jūsų svarbios informacijos apsauga? Ar tai slaptažodžiai ant katalogų, o gal spyna ant kompiuterio dėklo? Nieko panašaus. Tai yra papildomų kopijų kūrimas. Tam, kad nekurtumėte visko, ką turite, kopijų, ir reikalingas minėtas svarbių ir nesvarbių duomenų rūšiavimas. Taigi, jeigu norite, kad jūsų svarbios bylos išliktų saugios, sukurkite jų kopijas į kitas laikmenas. Jeigu sudegs kompiuteris, turėsite tuos pačius failus kitur, ir nebebus taip gyvybiškai reikalingas hard disc recovery files. Galima kopijuoti turimą informaciją į CD laikmeną, USB stick, į internetines talpyklas (pvz., DropBox arba Google Drive), taip pat galima turėti išorinį kietąjį diską.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>